Интер победи Дженоа с 1:0

Късен гол носи успеха на "нерадзурите"

Българският национал Андрей Гълъбинов в пореден мач бе резерва и не се появи в игра при загубата на Дженоа с 0:1 като гост на Интер. „Нерадзурите“ стигнаха трудно до успеха, а единственото попадение бе дело на Д‘Амброзио.Дженоа стоя равностойно на „Джузепе Меаца“ през първата част и дори създаде няколко добри възможности за гол.През второто полувреме обаче Интер натисна сериозно, но до последните минути топката така и не влезе във вратата на гостите. Все пак в 87-ата минута Жоао Марио центрира от корнер, а Данило Д‘Амброзио се извиси и вкара с глава за 1:0.В даденото от рефера продължение двама футболисти на Дженоа бяха изгонени. Реферът Гуида Марко първо изгони Стефан Омеонга в 91-ата минута, а в 93-ата Таарабт видимо изнервен влезе много грубо с краката на съперник и също видя червения цвят.Интер продължава да преследва лидерите Наполи и Ювентус, които имат пълен актив – по 18 точки. „Нерадзурите“ са с 16.Дженоа пък е в зоната на изпадащите отбори с едва 2 точки.