Интер победи Тотнъм с 2:1

"Нерадузрите" възкръснаха срещу "шпорите" с късни голове

Интер записа инфарктен обрат срещу гостуващия Тотнъм с 2:1 на старта в група „B” от Шампионската лига. Кристиан Ериксен (53) шокира „нерадзурите“, но те успяха да изтръгнат трите точки след късни голове на Мауро Икарди (85) и Матиас Весино (90+2). В другия мач от групата Барса разби холандския шампион ПСВ Айндховен с 4:0 на „Камп Ноу“.
В отсъствието на контузения Юго Лорис, на вратата за “шпорите” пазеше Мишел Ворм, който се отличи с доста добри намеси. „Нерадзурите“ бяха по-активни в началото, но нито те, нито гостите създадоха опасности за гол до 26-ата минута, когато Иван Перишич центрира в наказателното поле на Тотнъм, Санчес изчисти с глава, но към вратата и Ворм изби в корнер. До края на полувремето последваха пропуски на Кристиан Ериксен и Орие от гостите не и без добрите намеси на вратаря на домакините Ханданович.
Осем минути след началото на втората част Ериксен шутира от границата на наказателното поле, Ханданович спаси, но топката се върна при датския национал, който прехвърли словенския страж за 0:1. И след гола гостите играха по-добре, но Ламела пропиля няколко изгодни възможности да удвои преднината им.
В заключителните минути Интер тръгна силно в атака и не само изравни, но и постигна пълен обрат. В 85-ата минута голмайсторът Мауро Икарди изравни с удар от границата на наказателното поле, а в добавеното време след изпълнение на корнер Де Фрай с глава отклони топката към Матиас Весино (90+2), който донесе трите точки за домакините.