Интер победи Верона с 2:1

„Нерадзурите” спечелиха трите точки в града на Ромео и Жулиета

Интер победи с 2:1 при визитата си на Верона в последна среща от 11-ия кръг на италианската Серия „А” и се завърна на второто място пред шампиона Ювентус и след лидера Наполи.
Футболистите на Лучано Спалети взеха инициативата от самото начало и бе въпрос само на време да вземат предимство и в резултата. Това се случи в 36-ата минута, когато Антонио Кандрева изведе Борха Валеро, който се разписа за 0:1.
След почивката в 59-ата минута домакините получиха право да изпълнят дузпа след намесата на видеоарбитър, а Джампаоло Пацини реализира хладнокръвно от бялата точка за 1:1. Радостта на тима от града на Ромео и Жулиета обаче бе кратка, тъй като в 67-ата минута хърватският национал Иван Перишич възстанови аванса на гостите.
„Нерадзурите” продължиха да доминират и след втория си гол, но така и не успяха да направят победата си по-убедителна.
След спечелените три точки Интер има 29 на второто място, изоставайки на 2 точки от лидера Наполи. „Нерадзурите” са само с точка аванс пред шампиона Ювентус и Лацио, заемащи съответно трета и четвърта позиция. Верона е на предпоследното 19-о място с 6 точки.