Интер поведе в Серия А

Така тимът от Милано събра 36 точки - с 1 повече от досегашния лидер Наполи

6 годиниФутбол 3 Телевизия Евроком

Интер временно ще заеме първото място в Серия А. "Нерадзурите" изместиха от върха Наполи, след като тази вечер победиха с 3:1 при гостуването си на Каляри в двубой от 14-ия кръг. Така тимът от Милано събра 36 точки - с 1 повече от досегашния лидер Наполи, който в неделя играе с Удинезе.След половин час игра Мауро Икарди откри резултата. Кандрева овладя добре и намери Перишич, а той върна кълбото към голмайстора, който успя да нанесе точен удар. В 54-ата минута Марсело Брозович удвои аванса на гостите с хубав удар от движение. Каляри се върна в мача в 70-ата минута, когато Леонардо Паволети намали с удар от въздуха, но в 83-ата минута Икарди сложи точка на спора с втория си гол в мача, фиксирайки крайния резултат в срещата.