Интер разби Киево с 5:0

“Нерадзурите" разбиха Киево и изместиха Наполи от първата позиция

6 годиниФутбол 2 Телевизия Евроком

Интер размаза у дома Киево с 5:0 в среща от 15-ия кръг на Серия “А” и измести Наполи от първата позиция.
„Нерадзурите” доминираха през целия мач на „Джузепе Меаца” и след няколко пропуска в началото Иван Перишич (23) откри резултата. Голмайсторът Мауро Икарди (38) пък удвои преднината на домакините още преди почивката след пас на Марсело Брозович.
През втората част Иван Перишич (57) се разписа за втори път, а малко след това Милан Шкриниар (60) направи резултата 4:0 след подаване на Антонио Кандрева. В добавеното време Иван Перишич (90+2) оформи своя хеттрик и крайното 5:0.
След 12-ата си победа Интер е лидер с 39 точки и една повече от Наполи. „Нерадузирите” са на две точки пред шампиона Ювентус. Киево е на 12-а позиция с 20 точки.