Интер разби Удинезе с 5:2

7 гола на “Сан Сиро” в мач без значение

7 годиниФутбол 2 Телевизия Евроком

Интер разби Удинезе с 5:2 в мач без никакво значение от последния кръг на Серия А. “Нерадзурите” завършиха на 7-мо място с 62 точки, с една по-малко от вечния си съперник Милан и догодина отново няма да играят в европейските клубни турнири. Без голямата си звезда Мауро Икарди “нерадзурите” нямаха никакви проблеми с вкарването на голове, като Едер (5, 54) се разписа два пъти, а по веднъж вкараха Иван Перишич (18) и Марцело Брозович (38). Андрия Балич (76) върна един гол за Удинезе, но малко след това Габриеле Анджела вкара в собствената си . В края Дурван Сапата вкара втори гол за гостите. Още от първия съдийски сигнал “нерадзурите” показаха, че няма как да изпуснат победата в този мач. Едер откри сметката за домакините още в 5-та минута, след като засече с глава хубаво центриране на Давиде Сантон отляво и реализира за 1:0. В 18-та минута италианският национал се пребори за една топка със защитник на гостите и намери с хубаво центриране на задна греда Иван Перишич, който с нещо като шпагат стигна до топката и я чукна в мрежата. Хърватин Марцело Брозович направи 3:0 в 36-та минута. Иван Перишич счупи кръста на Видмер от финтове и подаде на сънародника си, който с хубав удар с левия крак намери далечния ъгъл за класическия резултат. Събитията на терена не се промениха и през втората част, като в 54-та минута Едер вкара 4-ти гол. Отново Перишич показа високата си класа след пробив и прекрасно центриране от лявото крило, а нападателят на празна врата нямаше как да сбърка и вкара за 4:0.Малко след това Перишич бе заменен, а Родриго Паласио тресна гредата в 59-та минута след удар по земята. След това гостите от Удине имаха няколко добри положения. Почетен гол все пак падна в 76-та минута, когато талантливият хърватин Андрия Балич реализира за 1:4 след прекрасен удар от границата на наказателното поле. Много бързо след това Интер вкара пети гол. Джефри Кондогбия засече от воле хубаво центриране от дясното крило, но топката се отклони от тялото на Габриел Анджела и влезе още веднъж в мрежата зад Скуфет. В добавеното време на срещата Дурван Сапата издебна едно центриране от ъглов удар на задна греда и от голлинията оформи крайното 5:2.