Испания победи Англия с 2:1

"Ла Фурия" стартира с победа в Лигата на нациите, Люк Шоу падна лошо и остана неподвижен на терена

Испания обърна Англия с 2:1 на „Уембли“ в дебюта на новия си селекционер Луис Енрике и стартира с победа в група 4 от Лига „А“ на новия турнир на УЕФА - Лига на нациите. Маркъс Рашфорд (11) изведе „трите лъва“ напред в резултата, а Саул Нигес (13) и Родриго (32) донесоха успеха за „Ла Фурия“.
В началото на второто полувреме защитникът на домакините Люк Шоу падна лошо след сблъсък с Даниел Карвахал при борба за топката и остана неподвижен на терена. Бранителят на Манчестър Юнайтед бе изнесен на носилка с кислородна маска, а на негово място в игра влезе Дано Роуз от Тотнъм. В седмата минута от дадените девет минути добавено време на мача Дани Уелбек вкара гол за англичаните, но той бе отменен заради нарушение в атака срещу вратаря Давид Де Хеа.