ИСПАНИЯ ПОБЕДИ ТУРЦИЯ 3:0

МОРАТА И НОЛИТО ОСИГУРИХА ОСМИНАФИНАЛ НА ЕВРОПЕЙСКИЯ ШАМПИОН

8 годиниФутбол 4 Телевизия Евроком

Испания постигна втора победа в група „D“ на Евро 2016, с която си осигури участие на осминафиналите на първенството.
Във втория си мач на турнира Испания победи Турция с 3:0. Два гола вкара Алваро Мората.Отборът на Испания имаше пълно превъзходство, като взе инициативата от самото начало.В 7-ата минута Мората пропусна да открие резултата, като вратаря Вулкан Бабаджан спаси удара му.В 12-ата минута Жерар Пике стреля опасно с глава, като топката мина над вратата на Турция.В 27-ата минута на мача бе най-добрата възможност за Турция преди почивката, като Чалханоглу стреля от пряк свободен удар над вратата на Де Хеа.В 29-ата минута Нолито отговори с опасен удар от 30-ина метра, който мина край вратата на Турция.Логичното се случи в 34-ата минута, когато след продължителна атака на Испания Нолито намери в наказателното поле на Турция непокрития Мората, който с глава вкара за 1:0 за Испания.Голът обърка играта на Турция напълно, като испанците се възползваха от това веднага и три минути по-късно Нолито направи резултата 2:0.Тимът на Турция опита да започне второто полувреме по-отворено, но това веднага бе наказано от Испания. Бърза триходова атака Иниеста – Жорди Алба – Мората в 47-ата минута завърши с трети гол за Испания и втори за Мората в мача.След третия гол тимът на Турция опита да върне поне един гол, като пропуски направиха Йълмъз и Туран.Испанците намалиха темпото, като до края заложиха на опасни контраатаки.