ИТАЛИЯ ПОБЕДИ ИСПАНИЯ С 2:0

СКУАДРА АДЗУРА ОТКАЗА ШАМПИОНА С ПО ЕДИН ГОЛ ВЪВ ВСЯКО ПОЛУВРЕМЕ

8 годиниФутбол 2 Телевизия Евроком

Италия победи европейският шампион Испания с 2:0 в осминафинал от Евро 2016. Двубоят се изигра на „Стад дьо Франс“ в предградието на Париж Сент Дени.
Джорджо Киелини в 33-ата минута и Грациано Пеле в първата минута на добавеното време на мача вкараха головете за Италия, с които еврошампионът бе детрониран.С успеха Италия си отмъсти за загубения финал от Испания на първенството на Стария континент преди четири години.Тимът на Италия бе по-активният през първата част.Още в 8-ата минута Грациано Пеле стреля опасно с глава, като вратарят на Испания Давид де Хеа показа класа и спаси.В 11-ата минута Джакерини стреля със задна ножица към вратата на Испания, като топката срещна гредата. Съдията Джунейт Чакър обаче отсъди нарушение на италианския футболист.В 25-ата минута пропуск за Италия направи Пароло.В 33-ата минута бе отсъден пряк свободен удар за Италия. След изпълнението му испанският вратар Де Хеа не се намеси както трябва, като бранителят на Италия Джорджо Киелини се възползва и откри резултата в мача.В 45-ата минута Емануеле Джекарини стреля, след самостоятелен пробив, в горния ляв ъгъл на вратата на Испания. Стражът на испанците Де Хеа се разтегна и отрази удара му.На почивката селекционерът на Испания Висенте дел Боске смени Нолито с Ариц Адуриц, с което раздвижи сериозно играта на тима си. Испанците подновиха играта с дълбока преса.Първата добра възможност за полувремето обаче бе за Италия. Едер в 55-ата минута изскочи сам срещу Де Хеа, но вратаря спаси.В 60-ата минута Алваро Мората стреля от въздуха, но топката мина край вратата на Италия.Десет минути по-късно Адуриц пропусна добра възможност за Испания.В 76-ата минута бе най-добрият шанс за Испания в мача. Андрес Иниеста засече от въздуха топката в наказателното поле на Италия, но Буфон спаси.Минута по-късно Жерар Пике също пропусна за Испания.В 85-ата минута Инсиние пропусна добра възможност за Италия, като Де Хеа показа класа.В 89-ата минута на мача Жерар Пике не се възползва от груба грешка в отбраната на Италия, като Буфон спаси.В първата минута на добавеното време на мача Грациано Пеле вкара втори гол за Италия, за крайното 2:0.На четвъртфиналите Италия среща световният шампион Германия.