Ювентус докосна титлата в зрелище срещу Интер

"Бианконерите" спечелиха с 3:2, след като губеха в резултата до 86-ата минута

6 годиниФутбол 5 Телевизия Евроком

Интер и Ювентус направиха страхотно зрелище за всички фенове на футбола, което завърши с драматичен успех с 3:2 за "Старата госпожа". Двубоят на "Джузепе Меаца" предложи няколко обрата и изключителен футбол. Дъглас Коща, Гонсало Игуаин и Куадрадо бяха точни за Ювентус, а Мауро Икарди се разписа за Интер. Андреа Бардзали пък си отбеляза автогол. Интер игра през почти целия мач с намален състав, след като Весино получи червен картон. Видео арбитърът пък се намеси в няколко ситуации, като веднъж отмени гол на Ювентус, а след това замени жълт картон Весино с червен.
Дъглас Коща даде аванс на Ювентус в 13-ата минута. Бразилецът остана зад защитата на "нерадзурите", след което с хубав диагонален удар прати топката в мрежата. Реферът Давиде Орсато използва системата ВАР, тъй като останаха съмнения за игра с глава на Матюиди, която би оставила Коща в засада. Голът обаче бе зачетен. Само две минути по-късно Весино получи жълт картон, след като настъпи с бутоните Манджукич. Съдията го декорира с жълт картон, но 30 секунди по-късно беше пратен на види видео повторение на ситуацията. След като изгледа ситуацията Орсато изгони уругваеца с директен червен картон. В даденото продължение на първата част Матюиди отбеляза втори гол, който първо бе зачетен, а след намесата на ВАР бе отменен заради засада.
Второто полувреме започна с гол на Мауро Икарди в 52-ата минута. Аржентинският голмайстор беше точен с глава, когато засече центриране на Кансело от фаул. В 65-ата минута топката бе центрирана по земя в наказателното поле на Ювентус, а Бардзали вкара топката в собствената си врата.Ювентус натисна, но пропуските се заредиха един след друг пред вратата на Интер. Така се стигна до 87-ата минута, в която Хуан Куадрадо вкара почти немислим гол от изключително малък ъгъл и успя да изравни. Още в следващата атака обратът стана пълен. Дибала центрира в наказателното поле, а Игуаин с глава прониза Интер и донесе успеха на своя тим.Така Ювентус дръпна с 4 точки на върха пред Наполи, но неаполитанци имат мач по-малко. Утре те гостуват на Фиорентина. Интер пък е на петото място с 66 точки, докато четвъртия Лацио е с 67 и мач по-малко.