Ювентус елиминира Дженоа

"Бианконерите" срещат Торино в следващата фаза на турнира

Ювентус победи у дома Дженоа с 2:0 и стана последният участник на 1/4-финалите в турнира за Купата на Италия. Българският национал Андрей Гълъбинов бе титуляр за гостите и пропусна две изгодни възможности за гол, след като в 77-ата минута бе заменен от Джузепе Роси.
Домакинският натиск на „бианконерите” доведе до редица пропуски, но все пак те поведоха с гол на Пауло Дибала (42) с удар по земя от далечна дистанция.
След почивката „старата госпожа” намали оборотите и пропуски за „грифоните” направиха Сентурион и Гълъбинов. При първия от двата пропуска на българина Шчесни отрази удара, а при втория топката не намери очертанията на вратата.
Гостите не се възползваха от положенията си и Гонсало Игуаин (76) удвои аванса на домакините. В 83-ата минута съдията първо отсъди дузпа за гостите за удар с ръка на Квадво Асамоа, но след гледане на видеоповторение промени решението си. Минута преди края Игуаин направи нов пропуск.
В крайна сметка Ювентус се класира за 1/4-финалите, където ще срещне градския съперник Торино.