Ювентус и Аталанта завършиха наравно 2:2

„Бианконерите” изпуснаха два гола аванс в Бергамо и си тръгна само с точка

Ювентус допусна първа грешна стъпка за сезона, след като изтърва два гола аванс и завърши 2:2 при визитата си на Аталанта в среща от седмия кръг на италианската Серия „А”.
В 21-ата минута Федерико Бернардески вкара първия гол в мача и изведе гостите напред в резултата. Три минути по-късно той асистира на аржентинеца Гонсало Игуаин, който удвои аванса на „бианконерите”.
Бергамаските върнаха интригата в 31-ата минута, когато Матия Калдара намали на 1:2. До края на първата част други попадения нямаше.
След почивката попадение на Манджукич бе отменено след видеоповторение, а усилията на домакините за нов гол дадоха резултат в 67-ата минута, когато халфът Брайън Кристанте бе точен за 2:2 след асистенция на аржентинеца Алехандро Гомес.
Футболистите на Масимилиано Алегри натиснаха до края на мача и в 84-ата минут аполучиха дузпа, но Пауло Дибала пропусна от бялата точка.
След равенството Аталанта е на 11-а позиция с 9 точки, а Ювентус заема вече второ място с 19 точки и на 2 зад лидера Наполи.