Ювентус надви Фиорентина с 2:0

"Виолетовите" удариха греда, създадоха повече опасности

6 годиниФутбол 5 Телевизия Евроком

Ювентус победи Фиорентина с 2:0 и временно измести Наполи от първото място в Серия "А".
Двубоят започна повече от интересно, след като в 18-ата минута реферът отсъди дузпа за Фиорентина за игра с ръка на Джорджо Киелини. Зад топката застана Жордан Верето, но изпълнението се забави с няколко минути, а след това наказателният удар бе отменен след консултация на съдията с видео рефера.
"Виолетовите" продължиха да са по-активният отбор и в Жил Диас удари гредата зад Буфон.
"Старата госпожа" все пак направи своя удар в 56-ата минута, когато привлеченият от Фиорентина Федерико Бернадески излъга бившите си съотборници и отбеляза от пряк свободен удар.
Фиорентина хвърли всичко в търсене на изравняване, но Буфон отрази хубав удар на Сирил Теро, а пет минути преди края Гонсало Игуаин вкара за 2:0 след бърза контраатака.