Ювентус надви Йънг Бойс с 3:0

Дибала блести в отсъствието на Роналдо

5 годиниФутбол 2 Телевизия Евроком

Ювентус разби у дома швейцарския такъв Йънг Бойс с 3:0 и записа втора поредна победа в група „H” на Шампионската лига. Герой за „бианконерите“ бе аржентинският нападател Пауло Дибала (5, 33, 69), блеснал с хеттрик в отсъствието на наказания Кристиано Роналдо. Португалската звезда изгледа мача от трибуните, изтърпявайки санкцията си заради червения картон, получен във Валенсия (2:0) в първия кръг.
Дибала стана четвъртият футболист на Юве с хеттрик в Шампионската лига след Филипо Индзаги, Алесандро Дел Пиеро и Артуро Видал.
„Бианконерите“ доминираха напълно и поведоха още в 5-ата минута, когато Леонардо Бонучи асистира за първия гол на Дибала, който с едно докосване прати топката в мрежата за 1:0. Натискът на домакините продължи и след пропуск на Бернардески се стигна до 33-ата минута, в която Дибала направи добавка за 2:0, след като вратарят на гостите бе отразил удар на Блес Матюиди.
Три минути след началото на втората част Дибала можеше да се разпише за трети път, но прати топката в страничната греда. Аржентинецът обаче оформи хеттрика си в 69-ата минута след пас на Хуан Куадрадо. Десет минути след това Мохамед Али Камара получи втори жълт картон и гостите доиграха мача в намалн състав.
Така Ювентус записа втора поредна победа и уверено води в групата с 6 точки. Йънг Бойс е на дъното без спечелена точка.