Ювентус побди Каляри с  1:0

"Бианконерите" излъгаха Каляри с 1:0 на остров Сардиния

6 годиниФутбол 2 Телевизия Евроком

Каляри загуби у дома от шампиона Ювентус с минималното 0:1 в среща от 20-ия кръг на италианската Серия „А”. Това бе победа №200 за треньора Масимилиано Алегри в италианския елит и №100 начело на „бианконерите”, които записаха четвърти пореден успех.
Още в 9-ата минута гостите можеха да поведат, но след удар на Пауло Дибала топката срещна напречната греда. В 17-ата минута и Федерико Бернардески нямаше късмет, пращайки кълбото в страничната греда. Пет минути по-късно Бенатия вкара топката във вратата на домакините от остров Сардиния, но голът не бе зачетен заради засада.
Паволети бе най-близо до гола от домакините, но Войчех Шчесни с блестящ рефлекс изби удара му с глава. Минута преди края на първата част Паволети с едно докосване изведе Фариес, чийто шут обаче също бе спасен от Шчесни с помощта и на гредата.
И след почивката Леонардо Паволети продължи най-дейно да тормози отбраната на гостите, които направиха пропуски чрез Дъглас Коста, Миралем Пянич и Джорджо Киелини.
В 74-ата минута все пак „старата госпожа” поведе, след като Дъглас Коста навърза двама защитници и пусна остър пас успоредно на голлинията, а Федерико Бернардески засече топката във вратата за 0:1. Три минути след това при центриране в наказателното поле на гостите топката срещна ръката на Бернардески, но съдията не посочи бялата точка дори след консултация със системата за видеоповторения и отсъди ъглов удар. До края на мача домакините така и не успяха да установят някакъв натиск и да стигнат до изравнителен гол.
Така Ювентус записа 16-а победа за сезона и с 50 точки отново е на една зад лидера Наполи. Каляри допусна 12-о поражение за кампанията и е 16-и с 20 точки.