ЮВЕНТУС ПОБЕДИ АТАЛАНТА С 3:2

ДИБАЛА СЪС СТРАХОТЕН МАЧ ЗА ПОБЕДАТА НА ТОРИНЦИ С 3:2

7 годиниФутбол 4 Телевизия Евроком

Ювентус победи у дома Аталанта с 3:2 и се класира за 1/4-финалите в турнира за Купата на Италия, където ще срещне победителя от 1/8-финалния сблъсък между Милан или Торино.
Масимилиано Алегри даде шанс на изява за по-голяма част от резервите на „бианконерите”, но въпреки това те доминираха от самото начало. Аржентинският нападател Пауло Дибала (22) даде аванс на домакините след пас на Марио Манджукич. След двамата си размениха ролите и хърватинът Манджукич (34) удвои преднината на „старата госпожа”.
След почивката Абдулай Конко (72) намали на 2:1 и върна интригата след подаване на Андреа Петаня. Миралем Пянич (75-дузпа) обаче възстанови аванса на Юве. Въпреки това гостите от Бергамо не се предадоха и Лате Лат (81) бе точен за 3:2 след пас на Конти. Така домакините трябваше да потреперят малко в заключителните минути за крайната победа.