Ювентус победи Болоня с 2:1

Мойс Кийн донесе победата на Юве с 2:1 на Болоня с дебютния си гол в професионалния футбол

7 годиниФутбол 12 Телевизия Евроком

Ювентус победи Болоня с 2:1 като гост в мач от последния кръг в италианската Серия "А". По този начин "бианконерите" завършиха по шампионски успешния си сезон.
Те са на крачка от златен требъл. Вече спечелиха скудетото, както и Купата на Италия. След седмица са и на финал в Шампионската лига срещу Реал (Мадрид).
Дани Алвес не излезе заради наказание, Кедира излезе като титуляр. Третият вратар Емил Аудеро пазеше за първи път за Юве в първенството. „Старата госпожа” нямаше загуба от Болоня от 2011 година, а за последно „Ренато дал’Ара” видя победа над настоящия шампион през ноември 1998-а.
Всичките голове паднаха след почивката. Сефир Тайдер откри за Болоня в 52-ата минута. Пауло Дибала изравни в 70-ата. Младокът Мойсе Кийн секунди преди последния съдийски сигнал направи обрата пълен - 1:2, и донесе победата на Старата госпожа.Юве завършва първенството с 91 точки, втори засега остава Рома с 84, Наполи е с 83. Болоня е 15-и с 41.