Ювентус победи Емполи с 2:1

Голямата звезда Кристиано Роналдо помогна на своя Ювентус при обрата на "бианконерите" срещу Емполи с 2:1 в среща от 10-ия кръг на Серия "А".
Играчите на Масимилиано Алегри започнаха добре срещата, но въпреки това изостанаха в резултата изненадващо в 28-ата минута, когато след рикошет топката стигна до краката на Франческо Капуто, който отбеляза безпроблемно за 1:0.
Положението за торинци можеше да стане доста по-лошо в 45-ата минута, но съдията подмина игра с ръка в тяхното наказателно поле, зачерквайки чиста дузпа.
Второто полувреме се оказа вихрено и в 53-ата минута все пак дузпа бе отсъдена, но тя бе в полза на Ювентус и доста спорна. Зад топката застана Кристиано Роналдо и безпроблемно вкара за 1:1.
"Бианконерите" продължиха да играят по-добре от своя съперник и логичното се случи в 70-ата минута, когато Роналдо заби нов гол за своя тим с бомбен шут от около 25 метра, оформяйки крайното 2:1.
Така Ювентус продължава без загуба в Серия "А", като след 10 кръга "торинци" имат 9 победи и 1 равенство и са с актив от 28 точки. Емполи пък е на осемнадесетото място с едва шест пункта.