Ювентус победи Интер с 1:0

Старата госпожа се справи с Интер

7 годиниФутбол 5 Телевизия Евроком

Ювентус няма спиране в италианската Серия „А“. Старата госпожа победи Интер с 1:0 в голямото дерби от 23-ия кръг на първенството и вече има 54 точки. Зад лидера са Наполи с 48 и Рома с 47 точки. Трудно някой може да спре Юве по пътя към поредното скудето, още повече, че тимът е и с мач по-малко.
Дербито премина под диктовката на "бианконерите". Още в 3-ата минута Дибала изскочи на удобна позиция и с ножичен удар затрудни Ханданович, но вратарят успя да спаси. 10 минути по-късно отново аржентинецът беше близо до гола и само гредата спаси „нерадзурите“.
В 19-ата се получи опасност пред вратата на Ювентус. Галярдини проби отляво и стреля силно, Буфон обаче внимаваше. После Перишич се оказа в удобна позиция за стрелба и Джанлуиджи с мъка отпрази удара му с глава над вратата. В ответната атака пък Манджукич пропусна от чиста позиция. Секунди преди почивката Хуан Куадрадо се разписа с красиво изпълнение за 1:0.