Ювентус победи Лацио с 1:0

„Бианконерите” спечелиха в последните секунди при визитата си на Лацио в Рим

6 годиниФутбол 4 Телевизия Евроком

Ювентус спечели драматично с 1:0 при гостуването си на Лацио в среща от 27-ия кръг на италианската Серия „А” и записа важна победа битката за титлата. „Бианконерите” регистрираха десета поредна победа в шампионата след гола на Пауло Дибала (90+3) в последните секунди.
Чиро Имобиле имаше първия шанс за гол в 23-ата минута, когато шутира от границата на наказателното поле, но вратарят на гостите Джанлуиджи Буфон изби в корнер. След него легендарният страж се намеси решително при удар на Луис Алберто.
След половин час игра Стефан Лихтщайнер прати топката във вратата на „орлите”, но съдията Лука Банти отсъди нарушение. До края на първата част нямаше други сериозни положения пред двете врати.
След почивката двата отбора продължиха да се дебнат за грешки. В 66-ата минута Пауло Дибала си пробва късмета от границата на наказателното поле без успех. Домакините направиха опит за финален натиск без голово положение пред вратата на Буфон. В добавеното време на срещата Пауло Дибала (90+3) преодоля двама бранители и със страхотен удар донесе победата за „старата госпожа”.
След успеха си Ювентус е втори с 68 точки и една по-малко от лидера Наполи, който приема Рома в този кръг. Лацио е трети с 52 точки преди останалите срещи от кръга.