Ювентус победи Монако с 2:0

Игуаин герой за Старата госпожа в полуфинала от Шампионската лига

Ювентус докосва финала в Шампионска лига, след като в първа 1/2-финална среща победи с 2:0 като гост Монако. В големия герой за италианците се превърна Гонсало Игуаин, който се разписа във всяко едно от полувремената и донесе безценния успех на негостоприемния стадион "Луи II" в Монте Карло.С този резултат "бианконерите" до голяма степен направиха реванша в Торино след седмица протоколен. Съперник на финала на 3 юни в Кардиф най-вероятно ще е настоящият шампион Реал Мадрид, който вчера разби  с 3:0 на "Сантяго Бернабеу" Атлетико Мадрид.Първото полувреме беше равностойно и двата отбора се редуваха кой да води инициативата, а в средата му Джанлуиджи Буфон за сетен път демонстрира извънземната си класа след изстрел от непосредствена близост на Килиан Мбапе. В 29-ата минута Игуаин откри резултата с гол след приказна атака. При нея Пауло Дибала отигра топката с пета от въздуха, след което Дани Алвеш също с пета, но от земя, асистира на Ел Пипита.Втората част започна с домакински натиск, но отново Буфон с решителни намеси остави резултата непроменен. В 59-ата минута Юве удвои преднината си с нов гол на Игуаин, а подаването отново беше дело на Алвеш. След попадението "старата госпожа" не остави капка съмнение в превъзходството си и не позволи повече опасности пред вратата си.