Ювентус победи Торино с 1:0

"Бианконерите" излъгаха градския съперник Торино с юбилейно попадение в Серия "А"

5 годиниФутбол 1 Телевизия Евроком

Ювентус продължава победния си ход в Серия А, след като победи с 1:0 градския си съперник Торино. Дни след изненадващата загуба от Йънг Бойс в Шампионската лига момчетата на Масимилиано Алегри не дадоха повече поводи за критика, а единственият гол на “Олимпико” отбеляза Кристиано Роналдо от дузпа в 70-та минута. Това бе 11-ти гол на португалеца в Серия А от началото на сезона, с което дели първото място при реализаторите с Кшищоф Пьонтек от Дженоа. Ювентус пък не дели нищо с никого в Серия А. Тимът е категорично на първото място в класирането с 46 точки, а вторият Наполи е далеч назад с 35, но и ма по-малко. Торино пък е на 6-та позиция с 22 точки. Интересното от срещата е, че треньорът на Юве Макс Алегри не направи нито една смяна в мача. Двата отбора започнаха предпазливо срещата, като в началните минути опитваха да опипат слабости в противниковите защити. Роналдо опита да разчупи скуката с мощен шут в 15-та минута, но Салваторе Сиригу отрази с прекрасен рефлекс. При реакцията си Сиригу дори получи контузия и малко след това бе заменен.Стражът на Ювентус Матия Перин също бе тестван. В 33-та минута Андреа Белоти се измъкна от персоналния си пазач и стреля от малак ъгъл с глава, но Перин отрази. Вратарят на гостите показа хладнокръвие и малко след това, когато не бе затруднен от изстрел на Дзадза. В края на първото полувреме и Салвадор Икасо трябваше да показва класа. Джорджо Киелини засече мощно центриране от ъглов удар, но за негово нещастие видя как Икасо отразява удара му. Началото на втората част започна със спорно положение, след като в 51-та минута имаха претенции за дузпа. Симоне Дзадза проби в наказателното поле и бе задържан от защитник на Юве, но главният рефер подмина с лекота ситуацията. При ответната атака Алекс Сандро центрира от крилото към Матюиди, който от чиста позиция стреля в тялото на Икасо. Домакините пък отвърнаха са опасни удари на Белоти и Ицо. Така се стигна до 69-та минута, когато Симоне Дзадза обърка едно подаване, което бе пресечено от Марио Манджукич. Хърватинът проби в наказателното поле и бе свален на земята от Икасо - дузпа за Ювентус. Кристиано Роналдо нямаше проблеми при изпълнението и реализира за 1:0. Две минути по-късно изглеждаше, че “Старата госпожа” е решила всичко. Манджукич успя да отбележи втори гол, който обаче бе отменен заради засада. В края на двубоя Роналдо можеше да вкара и втори гол. Ударът му обаче бе блокиран от защитник на домакините.