Ювентус победи Удинезе с 2:0

Гонсало Игуаин изпусна дузпа за "бианконерите"

6 годиниФутбол 3 Телевизия Евроком

Ювентус постигна лесна победа над Удинезе с 2:0. И двете попадения в срещата бяха дело на Пауло Дибала, а с пропуск от дузпа се отчете Гонсало Игуаин.
В началото на срещата гостите от Удине имаха по-добрите възможности, но не съумяха да отбележат. Това обаче сториха "бианконерите", които се разписаха в 20-ата минута, а това бе първата си по-сериозна ситуация за тях. Голмайстор бе Пауло Дибала, който стреля от свободен удар, за да вкара топката по красив начин в горния десен ъгъл на Бицари - 1:0.
В 38-ата минута Игуаин пропусна дузпа, която бе отсъдена за нарушение на Ангела срещу футболист на домакините.
Второто полувреме започна добре за Ювентус, който съумя да отбележи второ попадение чрез Дибала. Аржентинецът отново вкара красиво попадение от движение, намерен от Игуаин.
До края на мача "бианконерите" можеха да отбележат още голове, но с пропуски се отчетоха Дибала и Дъглас Коста.
След тази победа Юве дърпа пред втория Наполи с 2 точки (71), а Удине е единадесети с 33 пункта.