Ювентус със седмо поредно Скудето след здрава битка с Рома

Дербито на "Олимпико" завърши без голове, доминацията на "бианконерите" на Ботуша става убийствена

Рома и Ювентус завършиха при 0:0 в мач без значение от 37-ия кръг на Серия "А". Гостите се отчетоха с две положения на Пауло Дибала, като при едното аржентинецът вкара гол, но той не бе зачетен. За Рома Александър Коларов единствен бе близо до попадението след пряк свободен удар в 44-ата минута. От 68-ата "вълците" заиграха с човек по-малко заради червен картон на Раджа Наинголан.
В другата среща от кръга, играна по същото време, Наполи победи Сампдория с 2:0 като гост. Аркадиуш Милик и Раул Албиол вкараха попаденията в рамките на 8 минути между 72-ата и 80-ата минута.
В класирането кръг преди края води Ювентус с 92 точки, следват Наполи - 88, Рома - 74, Лацио - 72 и Интер - 69.