Ивет с първо място и личен рекорд за сезона на 200 м

Българката недостижима на 200 метра в Стокхолм

6 годиниДруги 1 Телевизия Евроком

Най-добрата българска спринтьорка в последните години Ивет Лалова-Колио продължава със силните си изяви на пистата от началото на сезона. 34-годишната атлетка спечели първото място на 200 метра на турнира от Диамантената лига в Стокхолм с личен рекорд за сезона от 22.63 секунди (-0.2 м/сек). До момента тя имаше 22.64 сек от второто си място на Диамантената лига в Рим. Дисциплината 200 м за жени не беше сред диамантените в Швеция днес. Второто място с личен рекорд от 22.83 сек зае представителката на Великобритания Бет Добин, а сънародничката й Аника Онуора  финишира трета с 23.38 сек. Ивет Лалова-Колио беше най-сериозното име сред участничките на половин обиколка в Стокхолм. “Доволна съм, но целта остава Европейското първенство в Берлин. Предстоят още няколко старта, формата трябва да се развива за Европейското”, каза българката пред Макс Спорт 2 след победното си бягане.