Жирона надви Атлетик Билбао с 2:0

Жирона се утвърди в средата на класирането. Атлетик е на незавидното 13-о място в класирането

6 годиниФутбол 6 Телевизия Евроком

Жирона продължи страхотната си домакинска серия, надигравайки с 2:0 Атлетик Билбао в среща от 22-ия кръг на испанското първенство. Момчетата на Хосе Сиганда отстъпваха във всяко отношение днес и логично претърпяха поражение на “Монтиливи”. Кристиан Стуани реализира две попадения (7 - дузпа и 65). Дебют за билбаинци направи новото попълнение Иниго Мартинес.Срещата започна прекрасно за домакините. В шестата минута младият ляв бек на “лъвовете” Андони Лопес, който също направи дебют, ненужно изблъска съперник и Кристиан Стуани отбеляза дузпата - 1:0. Каталунският тим игра по-силно преди почивката и заслужено взе преднина след първото полувреме. Тя беше застрашена единствено в 44-ата минута, когато Иниго Мартинес стреля атрактивно със задна ножица, но разтресе гредата. Жиронци също удариха греда в 36-ата минута, когато Пабло Мафео нанесе страхотен удар. След почивката баските продължиха да играят статично. В 59-ата Стуани удари греда след насочване с глава. В 65-ата гостите от “Сан Мамес” нямаха този късмет и уругвайският стрелец ги наказа за втори път. Порту центрира отдясно и Стуани вкара с глава на втора греда - 2:0. До края двубоят се доиграваше.Жирона се утвърди в средата на класирането. Атлетик е на незавидното 13-о място в класирането.