Жирона победи Лас Палмас

Така Жирона се изкачи на 9-о място с 26 пункта

6 годиниФутбол 4 Телевизия Евроком

Жирона отупа опашкаря в Ла Лига Лас Палмас. "Каталунците" спечелиха с категоричното 6:0. С хеттрик за домакините се отчете Майкъл Олунга, а останалите три попадения вкараха Кристиан Стуани, Борха Гарсия и Кристиан Порту.
Двубоят започна много добре за домакините от Жирона, които поведоха в 24-ата минута чрез дузпа, която Кристиан Стуани реализира. До края на първото полувреме "каталунците" доминираха, но втори гол не падна.
В 57-ата минута домакините поведоха с 2:0 чрез Майкъл Олунга. В 64-ата минута Борха Гарсия се възползва от хубаво подаване, навлезе в наказателното поле и матира вратаря на гостите, за да направи резултата 3:0.
В 70-ата Олунга отбеляза нов гол за Жирона, а четири по-късно Порту направи резултата 5:0. Така се стигна до 79-ата минута, когато Олунга реализира своя хеттрик и оформи крайното 6:0.
Така Жирона се изкачи на 9-о място с 26 пункта, а Лас Палмас остава последен с едва 11 точки.