Жирона победи Реал (Мадрид) с 2:1

Средняк обърна шампионите за 4 минути

Реал (Мадрид) записа изненадваща загуба с 1:2 при гостуването си на Жирона. Двубоят протече в дух на феърплей с едва три жълти картона, противно на очакванията за война по трибуните срещу столичани заради събитията в Каталуния.
Мачът започна страхотно за Реал и Иско изведе "белите" напред в 12-ата минута, а резултатът се запази до почивката.
Между 54-ата и 58-ата минута обаче Реал бе ударен лошо с две попадения на домакините, дело на Стуани и Порту. До края звездите на Реал не успяха да отговорят на предизвикателството и записаха втора загуба от началона на сезона.
"Белите" са трети с 20 точки, 8 по-малко от лидера Барселона, докато Жирона е на 11-о място с 12.