Жирона победи Виляреал с 2:0

Стуани и Лосано герои за гостите

Жирона потопи Виляреал с 2:0 в двубой от 27-ия кръг на Примера. Головете за гостите отбелязаха Кристиан Стуани и Антони Лосано.
Началото за Жирона бе много добро, след като "червено-белите" успяха да открият още в 16-ата минута. Голмайстор бе Кристиан Стуани, който се възползва от хубаво подаване на Борха Гарсия.
След гола домакините тотално поеха инициативата в свои ръце, но така и не успяха да стигнат до гол през първата част.
През второто полувреме отново "жълтата подводница" бе по-активният отбор, но отново не съумя да се разпише, а напротив Жирона отбеляза второ попадение в 80-ата минута чрез Антони Лосано. Това бе и всичко в мача и така "каталунците" стигнаха до триумфа.
След тази победа Жирона вече е седми с 40 пункта, а Виляреал е едно място пред тях с 41 точки.