"Жълтата подводница" торпилира австрийци и се изстреля на върха

Испанският тим Виляреал оглави групата си след убедителна домакинска победа

Виляреал разби гостуващия Рапид (Виена) с 5:0 и се изстреля на върха в група „G“ на Лига Европа след изиграването на срещите от третия кръг.
Пабло Форналс (26) откри резултата, а асистиралият му Токо Екамби (30) удвои аванса на домакините. В последната минута на първата част хърватинът Матео Барац си вкара автогол, а след почивката Дани Раба (63) и Жерард Морено (85) изпратих последните две „торпеда“ на „жълтата подводница“ във вратата на австрийския гранд. Токо Екамби пък записа втора асистенция. В 79-ата минута Жауме Коста получи втори жълт и червен картон, а Виляреал завърши мача в намален състав.
Така испанският тим събра 5 точки и оглави класирането заради по-добра голова разлика. Рапид остава трети с 3 точки.