Кал Кръчлоу спечели Гран при на Аржентина

Защитаващият титлата си Марк Маркес получи две наказания в хода на състезанието, едното от които за "безотговорно изпреварване", което доведе до падането на Валентино Роси

6 годиниМоторни 10 Телевизия Евроком

Още вторият кръг от тазгодишния сезон в MotoGP поднесе наистина спиращо дъха състезание с десетки обрати, две наказания за шампиона Марк Маркес, сблъсък с Валентино Роси и много изненади. Победата от Гран При на Аржентина в крайна сметка отиде в ръцете на сателитния пилот на Honda Кал Кръчлоу, като с нея той поведе в шампионата и стана първият британец лидер в световния мотоциклетизъм след Бари Шийн от 1979 година. На второ място финишира сателитният пилот на Yamaha Йоан Зарко, а трети - Алекс Ринс със Suzuki.Защитаващият титлата си Марк Маркес получи две наказания в хода на състезанието, едното от които за "безотговорно изпреварване", което доведе до падането на Валентино Роси.
Днешната Гран При на Аржентина започна с фалстарт за Маркес. След загряващата обиколка моторът му просто спря и той тръгна да го бута към питлейна. Представително лице му каза да стартира от там, но малко след това моторът запали и Маркес все пак стартира заедно с останалите пилоти. Поради факта, че не изпълни нареждането обаче състезателната комисия му наложи наказание преминаване през питлейна.