Кашима Антлърс победи Чивас Гуадалахарс с 3:2

Азиатският първенец Кашима Антлърс елиминира мексиканския Чивас Гуадалахара в шоу с пет гола

Шампионът на Азия Кашима Антлърс победи мексиканския Чивас Гуадалахарс с 3:2 и се класира за 1/2-финалите на световното клубно първенство в ОАЕ. Там японският тим ще се изправи срещу европейския клубен шампион Реал (Мадрид).
Анхел Залдивар (3) изведе първенеца на КОНКАКАФ напред в резултата след пас на Исаак Бризуела. Този гол остана единствен за първата част, а след почивката съперниците предложиха истинско шоу.
Японците направиха пълен обрат с голове на Риота Нагаки (49) след пас на Дой, Сержиньо (69-дузпа) и Хироки Абе (84) след подаване на Кики Анзай за 3:1. В четвъртата минута от добавеното време Лео Силва си вкара автогол и оформи крайния резултат.