Киево победи Верона с 3:2

„Летящите магарета“ надвиха „мастифите“

Киево излезе победител в градското дерби, след като се наложи с 3:2 над Верона в мач от 9 кръг на Серия „А“. За „летящите магарета“ това е шести пореден двубой без загуба в първенството.
Срещата започна в ранен гол за „мастифите“, след като Даниеле Верде се разписа на празна врата при разбъркване пред вратата на символичните домакини при центриране отдясно.
Киево отговори с два гола на Роберто Инглезе. 25-годишният нападател изравни в 23-ата, когато с глава засече центриране на Валтер Бирса отляво от фаул. Седем минути по-късно изведе тима си напред с точно изпълнение на дузпа.
Пет минути преди почивката Верона остана с човек по-малко, след като Бруно Дзукулини получи втори жълт картон. Въпреки намаления си състав „мастифите“ изравниха резултата. В 55-ата минута Джампаоло Пацини вкара дузпа.
Серджо Пелисиер донесе победата на Киево 17 минути преди края. От вратарското поле той засече с десния крак ниско центриране на Фабрицио Качаторе отдясно.
С този успех Киево събра 15 точки и излезе на седмо място в класирането. Със същия актив е и Рома, но „вълците“ имат два мача по-малко. Верона е на 16-а позиция с шест точки.