Кими Райконен спечели Гран при на САЩ

Райконен с първи успех от 5 години насам

5 годиниМоторни 6 Телевизия Евроком

Люис Хамилтън продължава да е на крачка от спечелването на петата световна титла във Формула 1. Британецът завърши трети на пистата в Остин, а победителят е донякъде доста изненадващ - Кими Райконен. Ледения не беше печелил от 113 старта и над 5 години чакане, но днес успя да се качи на най-високото стъпало.
Така пилотът на Ферари отложи шампионските празненства на Хамилтън и Мерцедес. Райконен направи силен старт, изпреварвайки действащия световен шампион, който вчера беше най-бърз в квалификацията. В течение на състезанието Кими изпусна водачеството заради различните стратегии, но след това се възползва от лошите разчети в бокса на Мерцедес, който очакваше Хамилтън да премине през състезателната дистанция с едно спиране. В крайна сметка Райконен ликува, а втори на 1.281 секунди зад него завърши Макс Верстапен (Ред Бул), докато изоставането на Хамилтън от първия бе 2.342 сек.