КОЛУМБИЯ С БРОНЗОВИТЕ МЕДАЛИ ОТ КОПА АМЕРИКА

КАРЛОС БАКА ВКАРА ЕДИНСТВЕНОТО ПОПАДЕНИЕ В МАЛКИЯ ФИНАЛ СРЕЩУ САЩ

8 годиниФутбол 1 Телевизия Евроком

Колумбия победи САЩ с 1:0 и стана притежател на бронзовите медали на Копа Америка. Колумбийците стигнаха до минималния успех срещу домакините на турнира с попадение на Карлос Бака. Нападателят на Милан отбеляза в 31-ата минута на двубоя, който се игра на стадион "Юнивърсити ъф Финикс Стейдиъм" в Глендейл, Аризона.Янките положиха много усилия, за да зарадват своите привърженици, но техни удари през вторите 45 минути на два пъти срещнаха гредите.В последните секунди на мача Майкъл Ороско бе фаулиран от бранителя на колумбийците Сантяго Ариас и след като стана, американецът шамароса съперника си през лицето пред очите на съдията. И двамата бяха изгонени и отборите доиграха срещата с по десет човека.Колумбия за четвърти път си тръгва с бронзовите медали. По-рано тимът е правил това през 1987, 1993 и 1995. САЩ нямат спечелени медали в надпреварата.