Лацио надви Каляри с 3:1

„Орлите“ спряха черна серия без успех

Лацио записа първа победа от седем мача във всички турнири. „Орлите“ записаха домакински успех с 3:1 над Каляри в среща от 17 кръг на Серия „А“. Римляните не бяха печелили двубой от 8 ноември, когато се наложиха с 2:1 над Марсилия, а в шампионата за последно победиха СПАЛ на 4 ноември.
Сергей Милинкович-Савич откри резултата в 12-ата минута, когато беше точен при добавката на удар на Хоакин Кореа, париран от вратаря Алесио Краньо. 11 минути по-късно Франческо Ачерби удвои, след като се разписа при добавката на собствения си удар след корнер отляво.
В 67-ата минута Сенад Лулич вкара третия гол за Лацио. Той беше точен при контраатака и хубав пас на Чиро Имобиле, след който босненецът се озова сам срещу Краньо. Жоао Педро върна едно попадение за Каляри в добавеното време на мача, когато се разписа от дузпа.
С този успех Лацио събра актив от 28 точки и излезе на четвърто място в класирането, на една пред Милан, който има мач по-малко и по-късно днес приема Фиорентина. С втората последователна загуба Каляри е 13-и със 17 точки и няма победа вече седем поредни мача в Серия „А“.