Лацио надви Сампдория с 2:1

„Орлите” нанесоха първа домакинска загуба на „моряците”

Сампдория допусна обрат и първа домакинска загуба за сезона, след като отстъпи драматично на Лацио с 1:2 в среща от 15-ия кръг на италианската Серия „А”. Така „орлите” записаха седма победа от осем гостувания този сезон, а „моряците” регистрираха първо поражение у дома след шест поредни успеха от началото на кампанията.
През първата част гостите от столицата Рим доминираха и имаха немалко положения за гол, но не успяха да материализират нито едно от тях в гол.
След почивката при една от първите си по-опасна ситуации пред противниковата врата „моряците” изненадващо поведоха с гол на колумбиеца Даниел Сапата (56), възползвал се от пас на Фабио Куалиарела. „Орлите” натиснаха и изравниха чрез Сергей Милинкович-Савич (79) разписал се след разбъркване в наказателното поле на домакините при центриране от фаул. Асистенцията за попадението бе на Марко Пароло.
В добавеното време на срещата Фелипе Кайседо (90+1) реализира победния гол за гостите, като при тази ситуация останаха съмнения за засада на Чиро Имобиле.
След победата си Лацио събра 32 точки и се доближи само на 2 от четвъртия Рома. „Моряците” от Генуа са шести с 26 точки.