Лацио надви Верона с 2:0

„Орлите” надвиха у дома Верона с 2:0 в среща от 25-ия кръг

Лацио срази гостуващия Верона с 2:0 в последния мач от 25-ия кръг на италианската Серия „А” и излезе на четвърта позиция, изпреварвайки Интер на нея.
През първата част нито един от двата тима не успя да превърне в гол някое от положенията си и оставиха да решават всички след почивката. „Орлите” от Рим бяха по-активни и след нея, когато голмайсторът им Чиро Имобиле (55, 60) набързо реши нещата с две попадения, първото от които бе след подаване на Луис Алберто. Гостите от града на Ромео и Жулиета не намериха сили да върнат поне един гол и си тръгнаха без точки от Вечния град.
След 15-ия си успех за сезона Лацио излезе четвърти с 49 точки и една повече от Интер. „Орлите” имат една точка по-малко от градския съперник Рома, който е трети. Верона остава на предпоследното място с 16 точки.