Лацио победи Торино с 1:0

"Орлите" дръпнаха с 4 точки пред петия Интер

6 годиниФутбол 6 Телевизия Евроком

Лацио спечели с 1:0 при визитата си на Торино в среща от 35-ия кръг на италианската Серия „А” и се изравни по точки с третия Рома, дръпвайки с 4 пункта и пред петия Интер в битката за местата, даващи право на участие в Шампионската лига.
През първата част нито един от двата тима не успя да реализира някое от създадените положения за гол. В началото на второто полувреме Сергей Милинкович-Савич (56) засече с глава центриране от корнер на Луис Алберто и вкара победния гол за „орлите” от Рим. До края „биковете” нямаха шанс да отвърнат на удара и да стигнат до изравняване на резултата.
След успеха си Лацио остава четвърти със 70 точки, колкото има и третият Рома, който е с по-добри показатели в директните сблъсъци. Интер е пети с 66 точки три кръга преди края. Торино заема десета позиция с 47 точки.