Лацио разби Читадела с 4:1

Римските "орли" се справиха лесно с Читадела

Лацио се класира за четвъртфиналите на турнира за Купата на Италия, след като постигна домакинска победа над Читадела с 4:1. В следващата фаза римските "орли" ще срещнат Фиорентина.
В днешния мач всичко бе решено до 36-ата минута, когато лациалите вече имаха преднина от три гола.
Първо се разписа Чиро Имобиле в 11-ата минута, а Фелипе Андерсон удвои в 24-ата. Камиляно пък си вкара автогол за 3:0.
Гостите върнаха едно попадение преди почивката, което бе дело на Бартоломей.В края на мача Чиро Имобиле вкара четвъртото попадение, с което оформи крайния резултат.