Лас Палмас разби Ла Коруня с 4:1

Реал Сосиедад и Леванте записаха победи

Лас Палмас се наложи с категоричното 4:1 при гостуването на Ла Коруня от 1/16-финалите за Купата на Краля. Домакините почти се сбогуваха с турнира, след като инкасираха тежката загуба на стадион "Риасор".
Момо Фигероа даде преднина от два гола за гостите още до почивката. Той се разписа в 8-ата и 18-ата минути. В 24-ата ситуацията стана още по-неприятна за Ла Коруня, след като Хуанфран си изкара два жълти и червен картон.
В 59-ата Лукас Перес все пак намали за домакините, но Джонатан Калери окончалено подпечата успеха на Лас Палмас с нови два гола - в 81-ата и 90-ата минути.
В друг от 1/16-финалите Реал Сосиедад взе минимален аванс от Леида, спечелвайки с 1:0 като гост в първата среща. Леванте пък надигра с 2:0 Жирона.