ЛАТВИЯ Е НА 1/4-ФИНАЛ В ЕВРОБАСКЕТ

БАЛТИЙЦИТЕ ОТСТРАНИХА СЛОВЕНИЯ

9 годиниБаскетбол 2 Телевизия Евроком

Латвия сътвори първата изненада в 1/8-финалите на Евробаскет 2015 в Лил. Тимът на Айнарс Багатскис се наложи над Словения със 73:66 в мач от втората фаза на турнира. Латвийците достигат до следващия етап за първи път от първенството на Стария континент в Турция през 2001 г.

Янис Стрелниекс се отличи със 17 точки, 6 борби и 8 асистенции за Латвия. Каспарс Берзинс добави 13, 6 борби и 3 асистенции.

Усилията на Зоран Драгич не стигнаха на Словения и той единствен завърши с двуцифрен точков актив – 17.

Двата отбора стояха равностойно на паркета през първото полувреме, като секунди преди голямата почивка Янис Блумс изведе Латвия напред с минималното 42:40. След паузата латвийците постепенно овладяха инициативата, но словенците не се предаваха. През последната четвърт обаче Стрелниекс и Берзинс се възползваха от няколко грешки на съперника и изведоха Латвия до победата със 73:66.

В следващия етап Латвия ще очаква победителя от двойката Франция – Турция.