Лестър победи Ливърпул с 3:1

"Лисиците" хапят и след края на ерата "Раниери"

Лестър победи Ливърпул с 3:1 в дербито от 26-ия кръг на английската Висша лига. Това беше първи мач за „лисиците“ след края на ерата „Клаудио Раниери“. Легендата на клуба беше сменен временно на постта от доскорошния помощник Крейг Шекспир. Той направи паметен дебют начело на тима.
В 28-ата минута Джейми Варди откри резултата след асистенция на Олбрайтън. Английският национал беше изведен с пас зад защитата и изскочи сам срещу вратаря на гостите Симон Миньоле и го преодоля за 1:0.В 60-ата минута Лестър направи преднината си класическа. Кристиан Фукс подаде перфектен пас на Варди и той оплете топката в мрежата за 3:0. Гостите не успяха да излязат от шока до края на мача. Украшението на вечерта обаче предстоеше. В 39-ата минута след разбъркване в наказателното поле на Ливърпул топката беше изчистена лошо от защитата на „червените“. Дринкуотър посрещна топката малко зад пеналта и с бомбен шут препарира безпомощния Миньоле за 2:0. В 60-ата минута Варди направи преднината на "лисиците" класическа. Той засече с глава образцово центриране на Кристиан Фукс отляво и вкара за 3:0.8 минути по-късно Коутиньо намали резултата.След този шеметен успех актуалният шампион на Англия събра 24 точки и напусна зоната на изпадащите. "Лисиците" вече са 15-и във временното класиране. Ливърпул пък, който записа пета загуба от началото на сезона, е пети с 49 т.