Лестър победи Тотнъм с 2:1

6 годиниФутбол 3 Телевизия Евроком

Лестър победи  Тотнъм с 2:1 в среща от междинния 14-и кръг на английската Висша лига и го спря за първата четворка във временното класиране.
„Лисиците” започнаха по-добре срещата и в 13-ата минута поведоха, след като Марк Олбрайтън изведе Джейми Варди, а той прехвърли Лорис за 1:0. Гостите можеха бързо да изравнят след пробив на Муса Сисоко през центъра, но след удара му Ибора изчисти топката пред голлинията. След половин час игра Кристиан Ериксен изведе Деле Али, чийто ударът бе слаб и Шмайхел спаси. В добавеното време на първата част Ндиди подаде към Рияд Марез, който с прекрасен удар удвои аванса на домакините.
След почивката „шпорите” имаха инициативата и направиха повече опасни атаки. В 79-ата минута голмайсторът им Хари Кейн намали на 2:1 след пас на Ерик Ламела и вдъхна надежди на лондончани, че може да си тръгнат поне с точка. До края на мача обаче футболистите на Клод Пюел удържаха преднината си и се поздравиха с успеха.
Така Лестър събра 17 точки и се изкачи на деветата позиция. Тотнъм остава пети с 24 точки.