Летящо начало за Тотнъм

Лондончани с класика в Уелс, излязоха на второ място

5 годиниФутбол 5 Телевизия Евроком

Тотнъм започна с летящ старт 2019 година. „Шпорите” победиха с 3:0 като гост Кардиф в мач от 21-и кръг на Висшата лига, а попаденията вкараха Хари Кейн, Кристиан Ериксен и Хюн-Мин Сон. В първия ден на новата година тимът на Почетино реши всичко в рамките на 20 минути още в началото на мача.Още в третата минута "шпорите" откриха резултата след грешка в защитата на домакините. Хари Кейн подаде към Киърън Трипиър, който опита да му върне, но защитник на Кардиф сам насочи в крака на Кейн - 0:1.Още в 12-ата минута срещата бе предрешена. Сон подаде към Кристиан Ериксен, който се освободи и стреля от границата на наказателното поле. Топката влетя в долния десен ъгъл на вратата за 2:0 в полза на Тотнъм.В 26-ата минута резултатът стана класически. Сисоко потърси Кейн, който продължи за Хюн-Мин Сон, а той намери пролука да накаже Нийл Етеридж и да направи 3:0.През второто полувреме Кардиф опита да направи загубата си по-поетна, но Юго Лорис се справи блестящо с ударите на Жуниор Хойлет и Арън Гунарсон.Тотнъм пък можеше да вкара още попадения чрез Хари Кейн и Сон, но през вторите 45 минути зрителите така и не видяха попадение.Временно „шпорите” се изкачиха на второто място в класирането на Висшата лига с 48 точки, докато третия Манчестър Сити има 47, но е с мач по-малко. Кардиф е на 16-ата позиция с 18 точки.