Леванте надви Лас Палмас с 2:1

Прилепите се наложиха над Лас Палмас с 2:1

Леванте спечели опашкарското дерби в Примера срещу Лас Палмас с 2:1. "Прилепите" успяха да прекършат като домакин своя съперник с човек по-малко.
През първата част валенсианци бяха по-добрият тим, като логично поведоха в резултата в 35-ата минута, когато се разписа Коке след щастлив рикошет - 1:0.
Второто полувреме пък започна по прекрасен начин за Палмас, които изравниха след само 5 минути игра. Голмайстор бе Давид Гарсия, който вкара хубаво попадение - 1:1.
В 86-ата минта героят за "прилепите" - Коке бе изгонен за втори жълт картон, но това не повлия на неговия тим, който стига до победата в 92-ата минута. Хосе Кампаня овладя избита топка в наказателното поле, за да я вкара в мрежата на гостите - 2:1.
Така Леванте успя да спечели срещата, събирайки 31 точки, което им отрежда 17 място, докато Лас Палмас се намира на предпоследната позиция с 10 пункта по-малко.