Леванте победи Барселона с 2:1

Леванте победи каталуниците за Купата на Краля

5 годиниФутбол 2 Телевизия Евроком

Барселона допусна шокираща загуба с 1:2 като гост на Леванте в първи двубой от 1/8-финалите в турнира за Купата на Краля на Испания. Кабако и Борха Майорал наказаха каталунците и дадоха стабилна преднина на своя тим преди реванша.Ернесто Валверде заложи ан част от играчите, които получават по-малко игрово време, а Меси и Луис Суарес въобще не бяха в групата за срещата. Леванте поведе още с първата си възможност в мача. В 4-ата минута при центиране от корнер Кабако бе изпуснат от защитата и с глава порази вратата за 1:0.В следващите минути Боатенг бе в основата на два много добри възможности за домакините, но Силесен показа блестящ рефлекс. Стражът на Барселона капитулира за втори път в 18-ата минута, когато Боатенг с чудесен пас намери Борха Майроал на скорост, а той напредна и успя да промуши топката във вратата за 2:0.Барса се пробуди и организира две много хубави атаки, но удари на Дембеле и Малком бяха отразени от Айтор Фернандес.В последната минута на първата част при центриране от фаул топката бе свалена за Борха Майорал, който отправи страхотен шут отблизо, който обаче не намери очертанията на вратата.Домакините продължиха да доминират  и през втората част, като отново създадоха по-чистите положения. Майорал изскочи зад защитата, но не успя да преодолее Силесен. Само минута след това Симон отправи бомбен шут от границата на пеналта, но отново холандският вратар спаси.Хосе Моралес също бе изведен сам срещу Силесен, но отблизо не успя да отбележи и прати кълбото над напречната греда.Барса вдигна оборотите в края на срещата и успя да вкара скъпоценен гол, който може да се окаже от изключителна важност на реванша. Симон повали нападател на Барса в наказателното поле, а съдията посочи категорична дузпа. Филипе Коутиньо бе безпощаден и оформи крайния резултат - 2:1 за Леванте.