Левски надви Дунав (Русе) с 2:1

„Сините“ спечелиха трудно с 2:1 при визитата си на Дунав

Левски спечели трудно с 2:1 след обрат при визитата си на Дунав (Русе) в среща от четвъртия кръг на Първа лига. Така "сините" оглавиха временното класиране преди другите срещи от кръга и са на точка пред ЦСКА преди мача на "червените" срещу Славия.
Първата сериозна ситуация в мача стана в 13-ата минута, когато Давиде Мариани получи топката от Обертан и шутира силно на сантиметри покрай вратата. Пет минути по-късно Станислав Костов не успя да засече центриране на Обертан. След по-малко от още 60 секунди Костов подаде към нахлулия на скорост Ивайло Найденов, чийто удар бе спасен от Филип Димитров.
В 36-ата минута Давиде Мариани подаде към Жерсон Кабрал и ударът на холандеца мина малко над вратата. Три минути след това Кабрал направи самостоятелен пробив и шутира слаби, топката рикошира и стана лесна за вратаря. До края на полувремето нито един от двата тима не стигна до опасна ситуация.
След почивката в 52-ата минута „драконите“ получиха дузпа, след като Аймен Белаид фаулира Светослав Ковачев в наказателното поле. Божидар Васев пък бе точен от бялата точка за 1:0.
„Сините“ отвърнаха бързо на удара и в 59-ата минута изравниха. Жорди Гомес подаде към Жерсон Кабрал, който с мощен удар от далечна дистанция вкара за 1:1. По-добрата игра на гостите даде резултат и за пълен обрат в 78-ата минута, когато Габриел Обертан уцели напречната греда с мощен удар от около 30 метра. Петър Патев изчисти със задна ножица, а след това Жерсон Кабрал центрира и Холмар Ейолфсон с глава вкара за 1:2. В 86-ата минута гол на Ахмедов за домакините бе отменен правилно заради засада при паса на Светослав Ковачев. До края срещата просто се доиграваше.
Така Левски записа втора поредна победа под ръководството на Славише Йоканович и е лидер във временното класиране с актив от 10 точки и една повече от големия съперник ЦСКА, който има столично дерби срещу Славия в този кръг. Дунав е на 12-а позиция с 3 точки.