Левски надви Верея с 2:0

Паулиньо над всички в мача с Верея, блесна с два гола

6 годиниФутбол 2 Телевизия Евроком

Левски победи безпроблемно Верея с 2:0 в двубой от 10-ия последен кръг от плейофите на Първа лига, игран на стадион "Трейс Арена"Пред погледите на "сините" легенди Елин Топузаков и Божидар Искренов-Гибона футболистите на треньора Делио Роси стигнаха до триумфа, благодарение на Паулиньо, който се разписа на два пъти през второто полувреме.Така Левски остава на третото място и ще се изправи срещу Черно море в бараж, даващ право на участие в Лига Европа. Двубоят започна добре за "сините", които успаха да създадат опасно положение още във втората минута. Васил Панайотов проби отляво и намери Ривалдиньо. Бразилецът шутира към вратата, но неточно, а Жорди Гомес не успя да направи добра добавка и топката излезе в аут.В следващите минути двата тима започнаха да се дебнат, разигравайки в средата на терена, като никой не прибягваше до излишни рискове.В 21-ата минута Ривалдиньо изведе Роман Прохазка отдясно в наказателното поле, словакът мина покрай вратаря Даниел Наумов и центрира, но Паулиньо не успя да добута топката във вратата.Три минути по-късно Давид Яблонски свали с глава към Прохазка. С удар от воле словакът прати топката в гредата, след което кълбото излезе в аут.В 35-ата минута отново Прохазка бе близо до гола. Иван Горанов центрира добре отляво, словакът се извиси на всички и с глава прати топката към вратата, но Наумов показа великолепен рефлекс и изби в ъглов удар.В 37-ата минута Панайотов реши да изненада стража на Верея с удар от далечна дистанция. Наумов успя да избие, топката обаче попадна в Антонио Вутов, който веднага шутира, но отново вратаррят бе на висота и спаси.В края на първото полувреме Горанов успя да измъкне топката и намери Ривалдиньо в наказателното поле. Бразилецът нанесе удар, но Наумов за пореден път бе на мястото си. Така първото полувреме завърши без голове.През втората част Левски продължи да бъде по-добрият тим на терена. В 53-ата минута Центриране на Горанов отляво намери главата на Вутов. Младокът обаче не успя да насочи добре топката и вртарят Наумов улови с лекота.Две минути по-късно Вутов подаде хитро към Ривалдиньо. Бразилецът овладя и стреля от малък ъгъл, но топката мина покрай лявата греда.В 59-ата минута логичното се случи. Паулиньо за пореден път показа техниката си и проби мълниеносно отляво. Бразилецът навлезе в наказателното поле и след страхотен изстрел направи резултата 1:0 в полза на Левски.Попадението значително успокои "сините" и те започнаха да играят с повече настроение. В 68-ата минута далечен изстрел на Жорди Гомес принуди Даниел Наумов отново да показже завидния си рефлекс, избивайки в ъглов.В 70-ата минута Паулиньо направи резултата 0:2. Избита топка попадна в краката на бразилеца който с техничен удар от границата на наказателното поле препарира Наумов.В 85-ата минута, когато Иван горанов намери Габриел Обертан. Ударът на французина обаче мина покрай вратата.В добавеното време на срещата домакините стигнаха до първата си опасна ситуация, след като удар с глава на Славев срещна гредата.