Левски победи ЦСКА с 2:0

"Сините" със сериозна крачка към финала след тактическа битка на "Васил Левски"

6 годиниФутбол 3 Телевизия Евроком

Левски победи ЦСКА с 2:0 в първа полуфинална среща от турнира за Купата на България. "Червените" бяха символични домакини на мача, а бившият играч на тима от "Българска армия" Серджиу Буш заби и двата гола. Двубоят се игра пред близо 20 000 души, а реваншът е на 25 април от 18:30 часа отново на "Васил Левски".
Левски бе в серия от три поредни загуби, една от които именно от "червените". Делио Роси обаче спечели тактическата битка на треньорите срещу Стамен Белчев. В основата на победата на Левски бе и доброто партньорство между Габриел Обертан и Серджиу Буш. И при двата гола именно французинът асистира на румънския централен нападател.
Срещата започна отлично за Левски и "сините" излязоха напред в резултата още в 7-ата минута. Топката бе открадната малко преди центъра и символичните гости организираха бърза контраатака. Кълбото стигна до Обертан на дясното крило, а французинът нахлу в наказателното поле и пусна успоредно на голлинията. Топката бе засечена от Серджиу Буш и влетя във вратата на ЦСКА.
"Сините" се дръпнаха в защита, а ЦСКА опита да стигне до бързо изравняване. Едвин Джеси на два пъти опита да прониже Митрев, но неуспешно.
В 20-ата минута Джеси се контузи и трябваше да бъде заменен принудително, а веднага след това линейка го закара директно в болница.
Левски можеше да се възползва от грешка на Бодуров, но ударът на Буш бе лек. Хеан Бланко пък бе близо до изравняване, но ударът му мина покрай гредата.
Давид Яблонски опита да увеличи головата си сметка с хубав удар от над 30 метра, но топката профуча покрай гредата. В последните минути на първото полувреме ЦСКА организира отлична контраатака, но последният пас на Бланко не намери колегата му в атаката на "червените". Още с първата си атака след започването на второто полувреме Левски стигна до втори гол. Цветкович и Обертан комбинираха на фланга, французинът се обърна и центрира точно на главата на Серджиу Буш, който бе изпуснат от Чорбаджийски и прати топката във вратата - 2:0 за "сините".
Хеан Бланко пропиля отлична възможност, след като стреля с глава, но прати кълбото покрай вратата. Рафаел Енрике пък пък получи пас на няколко метра от вратата абсолючтно сам, засече топката, но я прати покрай вратата.
Левски отвърна с поредно отлично взаимодействие между Буш и Обертан. Французинът изведе своя съотборник сам срещу Черниаускас, но стражът на ЦСКА успя да закачи топката при удара на Буш, а тя срещна напречната греда и се върна в игра.
До края на мача по-добрите положения бяха пред "сините", но нов гол не падна. Така Левски има аванс от два чисти гола и то като гост след изиграването на първата среща.В другият полуфинал на турнира спорят Ботев и Славия, а "канарчетата" имат аванс от 2:1 след първата среща.